piątek, 28 czerwca 2013

5 dzień wyprawy RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ 28.06.2013r

Trasa:
około 49 km.
RZECZENICA -PRZECHLEWO - SĄPOLNO- KONARZYNKI, POSTÓJ
KONARZYNKI - SWORNEGACIE - BRUSY, NOCLEG.

Podróżnicy dotarli  do Gminy Konarzyny. Tam, na Rynku Głównym zostali ciepło przyjęci kawą, ciastem przez kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej , zastępcę wójta gminy Konarzyny, Panią sołtys  oraz ludzi z różnych środowisk. Odbyły  się już przyjazne rozmowy i są zbierane podpisy, które z pozostałymi dokumentami zostaną przekazane do Rzecznika Praw Obywatelskich, Komisji Sejmowej Spraw Społecznych Kancelarii Premiera i Prezydenta RP, Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pełnomocnika Rządu ds. Równości.


Pan Jakub, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zaprosił ich do swojej siedziby. Spotkanie to odbędzie się po obiedzie a na ten, podróżnicy są zaproszeni przez tamtejszy Urząd Gminy.
Zatrzymując się na postojach w poszczególnych miejscowościach, ekipa „Równość i Godność” jest przez ich mieszkańców witana w bardzo przyjazny sposób. Spotykają się z sympatią dla nich i są goszczeni smacznymi obiadami.

" ...w Brusach same miłe niespodzianki.  Spotkanie odbyło się na stadionie przy grillu i muzyce... "
Tereska  z kolegą Rafałem 


" ....Pani Alicja Kantrzonka w Pensjonacie w Ogrodzie ugościła nas całym sercem , a rano powiedziała że sponsoruje nam ten nocleg. Ludzie dobrych serc są ... Alu dziękujemy.  Boguś podarował Ali Krzyż żużlowców , łezka się zakręciła w oku . Miłe pożegnanie i pojechaliśmy do Warsztatów Terapii Zajęciowej przy stadionie na śniadanie...."" ....Rodzinnie zastawiony stół  , aż miło patrzeć. Z takich miejsc nie chce się wyjeżdżać i myślę że kiedyś powrócimy Dziewczyny dziękujemy za to co robicie....  "
 Opisy zdj. powyżej  cytowane przez wyprawę RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ.

Pozdrawiamy  i dziękujemy. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodaj komentarz